Nijedna Osoba Ove Godine Nije Završila "najtežu Trku U Svijetu"

Trčanje

Image
Image

Pratite Matadora na Vimeu Pratite Matadora na YouTubeu

MARATONI BARKLEYA U GORNJAMA TENISE imaju uspjeh od oko jedan posto: to traje već 30 godina, 1.100 ljudi ga je vodilo, a samo 14 ljudi ga je ikad završilo. Ove godine, od 40 natjecatelja koji su se natjecali, nije završila niti jedna osoba.

Gary Cantrell, tvorac utrke, rekao je za Bloomberg News: "Planine su pobijedile."

Nije rijetkost da nitko ne završi utrku, ali netko je završio svake godine od 2007. Staza je notorno teška, sastoji se od 5 petlji na planinskom stazu dužine 20 kilometara u Tennesseejevom parku Frozen Head, koji mora biti završen u 60 sati ili manje. Kad je isteklo 60 sati, jedan je trkač još uvijek bio na stazi i počela je potraga. Na kraju je lutao unatrag, tvrdeći da se izgubio, i odlučio je odspavati 8 sati.

Samo su dva trkača ove godine završili više od tri kruga u vremenskom roku. Jedni su odustali nakon što su završili svoj treći, dok se drugi srušio negdje na stazi i zaključio da možda nije dobra ideja za nastavak. Još su dva trkača završili treći krug, ali im je trebalo duže nego što je bilo dopušteno - sedam sati.

Nijedna žena nikad nije završila utrku, iako je ove godine bilo 9 žena u grupi od 40. Nicki Rehn, australski trkač u ovogodišnjoj trci, rekao je: "Ne dolazite ovdje da biste pobijedili, dolazite ovdje da budete poniženi."

Ukupni okomiti uspon utrke iznosi 54.200 na više od 100 milja, što je gotovo dvostruko nadmorska visina Mount Everest-a.

Gary Cantrell odlučio je stvoriti utrku kad je James Earl Ray, čovjek koji je atentat na Martina Luthera Kinga, Jr., pobjegao iz zatvora i samo je 55 kilometara uspio postići 55 sati. Cantrell je za sebe rekao da bi u to vrijeme mogao prijeći barem 100 milja, a Barkleyevi maratoni su rođeni.

Uz to što moraju trčati 100 milja, trkači su dužni pronaći 9 od 12 knjiga razbacanih po stazi i ukloniti stranicu koja odgovara njihovom dodijeljenom broju kako bi dokazali da su je pronašli. Bilo je potrebno 9 godina da svatko završi utrku, a dvoje ljudi je je završilo dva puta, uključujući Bretta Maunea, koji drži vremenski rekord, nakon što je utrku završio u nešto više od 52 sata u 2012. godini.