Pregled Finala Olimpijskih Igara U Vancouveru: 2. Tjedan - Mreža Matadora

Image
Image

Fotografirao popejon2

Drugi tjedan zimskih olimpijskih igara u Vancouveru 2010. bliži se kraju. Od plesanja na ledu izvan PC-a do neslavnih skijaša, ovo su neki od naslova druge polovice.

Amerikanac Bode Miller osvojio je zlatnu medalju u Superkombinaciji, skok sa svog 7. mjesta u spustu. Osvojio je i srebro u Super-G-u i broncu u muškom spustu.

-Dva tjedna nakon što nikad kod kuće nije osvojila zlatnu medalju, Kanada ih sada ima osam. Tessa Virtue i Scott Moir uzeli su zlato u plesu na ledu u ponedjeljak navečer, postajući najmlađi i prvi par Sjeverne Amerike koji su to učinili. Callie Humphries i Heather Moyse u srijedu su osvojile zlato u ženskom bobsledu.

-Ruski plesači leda Oksana Domnina i Maxim Shabalin uvrijedili su neke vođe Aboridžina svojim originalnim plesom temeljenim na aboridžinama, u kojem su par nosili nevjerojatne kostime i isticali svoje jezike. Nakon plesa, par se spustio s prvog mjesta do kraja s broncom.

- Kanadska utakmica protiv Kanade protiv SAD-a u nedjelju navečer bio je najgledaniji sportski program u povijesti kanadske televizije. U njemu se prijavilo 21, 5 milijuna ljudi, od kojih je većina Kanađana. Rezultat je bio puno lupanja srca kada su SAD pobijedile 5-3.

-Nakon gubitka od Amerikanaca, kanadski je tim pokupio i pobijedio Rusiju prvi put u posljednjih 50 godina, pobjedom u utorak s 7-3. Golman Ilya Bryzgalov nazvao je gubitak Rusije "kraj svijeta."

-Norwayev kralj Harald prihvatio je par Loudmouth hlača s uzorkom koje je nosio norveški tim za curling. Kada ga je u utorak pozvao da nosi gaće na utakmici s Norveškom, kralj je navodno odbio.

-Scotty Lago, američki srebrni odličja u polupipu, napustio je Olimpijske igre rano nakon pojave nekih "skandaloznih" fotografija koje su se pojavile kako bi mu pokazao kako koristi svoju srebrnu medalju za odabir žena. Prema TMZ-u, Lago ne može razgovarati o događaju dok njegovo "razdoblje zamračenja" ne završi 3. ožujka.

Image
Image

Fotografirao Michael Francis McCarthy

-On ovaj tjedan dominiraju norveški skijaši. U muškim skijaškim trkama Norvežanin Petter Northug tvrdio je zlato. Druga Norvežanka, Marit Bjoergen, osvojila je svoju treću zlatnu medalju na ovogodišnjoj Olimpijadi u štafeti 4x5 km. Osvojila je i zlato u utrci na 15 km i sprintu na 1, 4 km.

U skijaškom skoku 20-godišnji Austrijanac Gregor Schlierenzauer osvojio je zlato skokom od 146, 5 metara.

-Bill Demong osvojio je u utorak prvo američko zlato u nordijskim kombinacijama, dok je suigrač Johnny Spillane uzeo srebro. Austrijanac Bernhard Gruber osvojio je broncu.

- Nizozemski Sven Kramer diskvalificiran je u natjecanju u brzinskom klizanju na 10000 metara nakon što mu je trener, Gerard Kemkers, rekao da zamijeni staze. Taj potez je bio ilegalan, a Kramer je izgubio ono što je nazvao "najboljih 10 000 metara koje sam ikad klizao." Unatoč fijasku, klizač kaže da će ostati kod svog trenera.

-Na kraju, incident tijekom veleslaloma u četvrtak stvorio je napetost između američkih skijašica Lindsey Vonn i Julia Mancuso. Nakon što je trebala ponovno pokrenuti svoju prvu vožnju jer se Vonn srušio i još uvijek je staza, Mancuso je veleslalom završio na 8. mjestu. Razočaran ishodom, Mancuso je izrazio frustraciju činjenicom da je Vonn dobio toliko pozornosti tijekom Olimpijade. Vonn je kasnije rekla da ju je ona "povrijedila" komentarima.